Hoppa till sidans innehåll

KM 30/5 , Resultat

26 MAJ 2019 22:00
  • Uppdaterad: 26 MAJ 2019 22:00

Nu ligger resultaten på eventor också...

Vi gratulerar alla KlubbMästare

U1     Tid Efter
1. Theo Santalius   23:18  
2. Rasmus Sigfridsson   24:37:00 +1:19
3. Hugo Rundlöf   50:17:00 +26:59
4. Juni Rylander   54:43:00 +31:25
5. Mary Rylander   57:57:00 +34:39
  Iris Lundström   Ej start  
H80     Tid Efter
1. Lars-Erik Lindell   01:20:54  
H65     Tid Efter
1. Bengt Eriksson   52:53:00  
2. Lars Boudrie   01:01:02 +8:09
3. Per-Åke Carlenstam   01:12:21 +19:28
H55     Tid Efter
1. Tommy Holmér   46:16:00  
2. Robert Elverö   46:58:00 +0:42
3. Roger Tinglöf   57:32:00 +11:16
4. Ola Mårtensson   58:50:00 +12:34
5. Jan Larsson   01:07:35 +21:19
6. Erik Linder   01:15:16 +29:00
H50     Tid Efter
1. Torgny Rundlöf   43:08:00  
2. Björn Rundlöf   44:46:00 +1:38
3. Tomas Sandqvist   53:49:00 +10:41
4. Hans Jonsson   58:44:00 +15:36
5. Thomas Karls   59:45:00 +16:37
6. Petri Santalius   01:01:22 +18:14
7. Jonas Karlsson   01:02:22 +19:14
8. Anders Berkelund   01:03:31 +20:23
  Björn Levin   Utg.  
H45     Tid Efter
1. Mårten Anterud   51:35:00  
2. Anders Degselius   01:13:58 +22:23
3. Håkan Nygren   01:14:03 +22:28
H21     Tid Efter
1. Stefan Lybert   01:11:11  
2. Jonas Öhman   01:19:42 +8:31
3. Joakim Olsson   01:27:18 +16:07
4. Dennis Nyqvist   01:27:54 +16:43
H18     Tid Efter
1. Emil Karlsson   01:09:08  
H14     Tid Efter
1. Noah Santalius   35:12:00  
2. Rasmus Lundström   37:00:00 +1:48
  Emil Anterud   Ej start  
H12     Tid Efter
1. Felix Öhman   30:16:00  
  Linus Lundström   Ej start  
HD10     Tid Efter
1. Vincent Rylander   18:20  
2. Viktor Nygren   21:49 +3:29
3. Elin Smeds   25:28:00 +7:08
D75     Tid Efter
1. UC Lybert Eriksson   01:16:08  
D55     Tid Efter
1. Ulla Gummeson   01:09:53  
2. Pia Boudrie   01:16:03 +6:10
3. Annika Lundström   01:18:35 +8:42
D45     Tid Efter
1. Anneli Rundlöf   01:09:48  
2. Catrine Johansson   01:12:39 +2:51
  Katrin Josefsson   Utg.  
  Maria Lidén   Utg.  
D35     Tid Efter
1. Maria Hellström   01:04:14  
D16     Tid Efter
1. Wilma Josefsson   51:25:00  
D14     Tid Efter
1. Maja Rundlöf   32:58:00  
2. Freja Öhman   45:05:00 +12:07
D12     Tid Efter
1. Matilda Modig   16:52  
2. Alva Smeds   18:07 +1:15
3. Fanny Karls   22:36 +5:44
Skribent: Per-Åke Carlenstam
Epost: Adressen Gömd

E-post:

This is a mailto link

 

 


 


Systemstöd logomedtext


 

olspec_voklogga

Läs här för erbjudande till VOK-medlemmar.

 


 


 


 

kiropraktik

    Klicka här för ytterligare information 


 

 vok_fb_logga


  


 

25manna

 

 

Postadress:
Väsby OK - Orientering
Box 146
19422 Upplands Väsby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info