Hoppa till sidans innehåll

Segertåget 2017


lla vinnare under 2017....

....... kommer här att publiceras.

Om vi missat någon var vänlig kontakta sidansvarig.

För att nå resultat, klicka på arrangörsnamnet.

Emil Anterud Ö1 25 mars lång Nyköpingsorienteringen
Emil Anterud Ö1 26 mars lång Måsen öppna banor
Tommy Holmér Ö7  1 april medel  Aprilskämtet, Tullinge 
Edvin Johansson H10  8 april medel  Lännamedeln 
Margareta Hagstedt D70  8 april  medel  Lännamedeln 
Bengt Eriksson H75  9 april  medel  Lidingös medel 
Lasse Persson H80  16 april  medel  Enskede/Skogsluffarna 
Bengt Eriksson H75  17 april  lång  Enskede/Skogsluffarna 
Margareta Hagstedt D70  17 april  medel  Enenracet 
Maja Rundlöf FC   22 april  p-ol  Tiokampen 
Edvin Johansson H10  23 april  lång  Uppsala möte 
Bengt Eriksson H75  23 april  lång  Uppsala möte 
Viktor Sandqvist H14K  4 maj  lång  U-serien , Österåker 
Tilde Brederman D14K  4 maj  lång  U-serien , Österåker
Maja Rundlöf D12K  4 maj  lång  U-serien , Österåker 
Margareta Hagstedt D70  6 maj  lång  Roslagshelg 
Bengt Eriksson H75  10 maj  sprint  DM , Attunda 
Edvin Johansson H10  23 maj  lång  U-serien , Täby OK 
Maja Rundlöf D12K  23 maj  lång  U-serien , Täby OK 
Axel Santesson U3 

23 maj 

lång  U-serien , Täby OK 
Tommy Holmér H55  3 juli  lång  Ravinens 3-kvällars 
Tommy Holmér H55  4 juli  medel  Ravinens 3-kvällars 
Tommy Holmér H55  5 juli  totalt  Ravinens 3-kvällars 
Edvin Johansson H10  8 juli  lång  Vittjärvs 2-dagars 
Simon Atterbrand U2  19 aug  medel  Bjursåsluffen dag1
Simon Atterbrand ÖM1 20 aug lång Bjursåsluffen dag 2
Maja Rundlöf D12K  23 aug  medel  U-serien 
Viktor Sandqvist H14K 23 aug medel U-serien
Bengt Eriksson H75 26 aug medel Sundbybergs IK
Margareta Hagstedt D70 27 aug lång Waxholms OK
Bengt Eriksson H75 3 sep lång DM , JOK
Maria Hellström D21K 3 sep lång DM , JOK
Clara Radell Ö1 3 sep lång DM , JOK
Edvin Johansson U3 3 sep lång DM , JOK 
Tommy Holmér Ö7 3 sep lång DM , JOK
Maria Cole Ö17- 10 sep stafett DM stafett
Hans Jonsson Ö17- 10 sep stafett DM stafett
L-E Lindell Ö17- 10 sep stafett DM stafett
Robert Cole Ö17- 10 sep stafett DM stafett
Tommy Holmér Ö8 10 sep lång Upplands DM stafett
Tommy Holmér H55 16 sep lång Attunda OK
Lasse Persson H80 16 sep lång Kalmarträffen
Tommy Holmér H55 17 sep medel Attunda OK
Rasmus Lundström H12K 17 sep medel Attunda OK
Viktor Sandqvist H14K 17 sep medel Attunda OK
Robert Cole H18 17 sep medel Attunda OK
Edvin Johansson H10 17 sep medel Attunda OK
Edvin Johansson H10  8 okt  medel  25mannamedeln 
Bengt Eriksson  H75  8 okt  medel  25mannamedeln 
Maja Rundlöf  D12K 28 okt lång Nordcupen 1
Simon Atterbrand  Ö2 4 nov natt ptrl Rodhenloppet
Moa Johansson D14K  11 nov lång  Nordcupen #2 
Eskil Isaksson H12K 11 nov lång Nordcupen #2
       
       
Uppdaterad: 2017-11-11 18:26
Skribent: Per-Åke Carlenstam

E-post:

This is a mailto link


Systemstöd logomedtext


 

olspec_voklogga

Läs här för erbjudande till VOK-medlemmar.

 

Projektbyrån logo

Projekt- och byggledning 


 


 

kiropraktik

    Klicka här för ytterligare information 


 

 vok_fb_logga


  

25manna

 

 

Postadress:
Väsby OK - Orientering
Box 146
19422 Upplands Väsby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info