Hoppa till sidans innehåll

Segertåget 2015


Alla vinnare under 2015....

....... kommer här att publiceras.

Om vi missat någon var vänlig kontakta sidansvarig.

För att nå resultat, klicka på arrangörsnamnet.

 

Lasse Persson H80 28 mars lång Nyköpingsorienteringen
Lasse Persson H80  5 april medel  Stockenfejden
Lasse Persson H80  18 april  lång  Attundas långdistans
Lukas Olsson H20  19 april  medel  Enenracet
Ulla Gummeson D65  24 april  natt  Uppsala möte, natt
Ulla Gummeson D65  26 april  lång  Uppsala möte lång
Lasse Persson H80  3 maj  lång  Järladubbeln
Emil Anterud U2  12 maj  lång  U-serien Ö-åker
Lars Erik Lindell H80 17 maj  lång Swedish League, Bjursås 
Maria Cole HD110 22 maj sprint  Centrum Teamsprint
Robert Elverö HD110  22 maj  sprint  Centrum Teamsprint
Emil Anterud U2 28 maj  lång  U-serien Täby
Lasse Persson H80  30 maj  sprint  Sprint-DM i Småland
Maria Cole W45 16-21 juni  lång  Bulgaria cup 2015 
Ola Mårtensson M55 16-21 juni  lång  Bulgaria cup 2015
Tommy Holmér H55  29 juni  sprint  Ravinens 3-kvällars 
Tommy Holmér H55  30 juni  medel  Ravinens 3-kvällars
Tommy Holmér H55  1 juli  total  Ravinens 3-kvällars
Lukas Olsson H20 1 juli  lång  Öppet Roslagsmästerskap
Magnus Josefsson Ö5  3 juli  sprint  Vålådalens 3-dagars
Torgny Rundlöf H45  3 juli  sprint  Vålådalens 3-dagars
Torgny Rundlöf H45  4 juli  medel  Vålådalens 3-dagars
Torgny Rundlöf H45  5 juli  lång  Vålådalens 3-dagars
Lasse Persson H80  11 juli lång  Hallands 3-dagars
Lasse  Persson H80 12 juli  lång  Hallands 3-dagars
Tommy Holmér Ö7  27 juli  medel  OK Hällens 3_dagars
Tommy Holmér Ö5 29 juli  lång  OK- Hällens 3-dagars
Lasse Persson H80  8 aug  medel  Ronneby OK
Lasse Persson H80  9 aug  lång  Ronneby OK
Wilma Josefsson U2D  26 aug  medel  U-serien reg.final
Margareta Hagstedt D65 4 sep  natt  Natt-DM
Lasse Persson H80 12 sep medel  NOK:s nationella
Anders Berkelund H45  19 sep  park   Angrignon Park
Jonas Karlsson Ö3  27 sep  medel  OK Österåker
Lasse Persson H80  4 okt  medel  OK Skogsfalken
Joakim Olsson H21K  17 okt  lång  Helg utan älg
Joakim Olsson H21K  18 okt  medel  Helg utan älg
Lukas Olsson H20  18 okt  medel  Helg utan älg
Sebastian Torgerstad U2  24 okt  lång  Nordcupen
Tommy Holmér H55  25 okt  medel  Oktoberracet
Tommy Holmér H55  1 nov  lång patr.  Höstlunken
Maja Rundlöf U1  7 nov  lång  Nordcupen 2
Emil Karlsson H14K  14 nov  medel  Nordcupen 3
Maja Rundlöf U1  14 nov  medel  Nordcupen 3
Viktor Andersson U1  21 nov   lång Nordcupen 4
Maja Rundlöf U1  28 nov  total  Nordcupen 5
Sebastian Torgerstad U2  28 nov  total  Nordcupen 5
Uppdaterad: 02 APR 2018 19:01 Skribent: Per-Åke Carlenstam
Epost: This is a mailto link

E-post:

This is a mailto link

 

 


 


Systemstöd logomedtext


 

olspec_voklogga

Läs här för erbjudande till VOK-medlemmar.

 


 


 


 

kiropraktik

    Klicka här för ytterligare information 


 

 vok_fb_logga


  


 

25manna

 

 

Postadress:
Väsby OK - Orientering
Box 146
19422 Upplands Väsby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info